×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

فرمانده سنتکام: خواهان جنگ با ایران نیستیم

فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) تأکید کرد که کشورش خواستار جنگ با ایران نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، مایکل کوریلا فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) عصر پنجشنبه در یک جلسه استماع در کمیته نیرو‌های مسلح مجلس سنای آمریکا تأکید کرد کشورش به دنبال جنگ با ایران نیست.

کوریلا در پاسخ به سوال یک سناتور مبنی بر اینکه ایالات متحده به دنبال تقابل با ایران نیست گفت: «بله همین‌طور است.» او سپس در پاسخ به این قانونگذار مجلس سنا تصریح کرد که ایران نیز به دنبال درگیری با آمریکا نیست.

وی با اشاره به حملات آمریکا که در واکنش به کشته شدن سه نظامی این کشور در پایگاهی در اردن انجام شد مدعی شد: «فکر می‌کنم که در آن حمله، پیام ما با اقداماتمان تناسب داشت. به نظر من، این حمله یک پیام قوی بازدارندگی فرستاد و در ۳۲ روز گذشته در عراق و سوریه حمله به ما نشده است. اما به شما می‌گویم که بازدارندگی همیشه موقتی است.»

وی همچنین با تکرار برخی ادعا‌ها علیه ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که در صورت تبدیل شدن این کشور به یک قدرت هسته‌ای، خاورمیانه برای همیشه تغییر خواهد کرد. کوریلا گفت در صورتی که ایران هسته‌ای شود خاورمیانه یک شبه برای همیشه دچار تغییر خواهد شد.

کوریلا افزود که کلید بازدارندگی این است که ایران متوجه شود رفتار‌های این کشور بدون عواقب نخواهد ماند. وی در عین حال گفت که «بازدارندگی موقتی است». فرمانده سنتکام همچنین مدعی شد که امروز خاورمیانه دربی‌ثبات‌ترین وضعیت خود طی ۵۰ سال اخیر است.

 

 

 

 

 

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true

بت اسپات