×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

دبیر کل حزب‌الله لبنان در مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با نام «چهل بهار» از کشورهای عربی خواست دست از دشمنی با ایران بردارند و بدانند، عربستان آل دست آمریکا برای دشمنی با ایران است.

به گزارش «تابناک»؛ سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنانی در مراسم «چهلمین بهار» به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: به روح امام خمینی(ره) به عنوان بنیانگذار این پیروزی و رهبر تاریخی این انقلاب درود می فرستیم و به ارواح شهیدان درود می فرستیم. شهیدانی که قبل از پیروزی انقلاب و پس از آن به شهادت رسیدند. به امام خامنه ای و به مسئولان ایرانی و به ملت ایران تبریک می گوییم و این پیروزی، پیروزی اسلام و امت و همه مظلومان در این دنیاست.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: در سخنانم از پیروزی انقلاب و از جمهوری اسلامی طی چهل سال و اوضاع کنونی و جایگاهی که در آن قرار دارد سخن خواهم گفت. ایران از کشورهای مهم و تأثیرگذار در تحولات منطقه است. ایران کشوری بسیار تأثیرگذار در منطقه است. در ایران قبل از انقلاب نظام شاهنشاهی حکومت می کرد و شاه ایران خودش را شاهنشاه می نامید. محمدرضا دیکتاتوری مستبد بود و حکومت دیکتاتوری داشت و ایران را از دین و اسلام و از تاریخ و میراث دور کرده و تابع آمریکا بود و آمریکا نفتش را غارت می کرد و بر آن سیطره داشت.

نصرالله بیان کرد: در ایران و در زمان شاه، شصت هزار مستشار آمریکایی حضور داشت که ایران را اداره می کردند و خادم سیاست های آمریکا در منطقه و ژاندارم خلیج فارس بود و روابط راهبردی کامل با اسرائیل داشت و به آن نفت مجانی می داد. امام خمینی(ره) به عنوان یک فقیه بزرگ و رهبر استثنایی و شخصیتی برجسته و شجاع که با ترس بیگانه بود و عزم راسخی داشت، وارد عرصه شد و فضا را ضد شاه آماده کرد. امام خمینی(ره) علیه شاه و طرح های او که اقتصاد ایران را تهدید و به وابستگی بیشتر به آمریکا و اسرائیل می انجامید، ایستاد.

وی افزود: این انقلابی که سالگرد پیروزی آن را جشن می گیریم، با مردی شروع شد و مراجع دینی و علما و طلاب حوزه علمیه و قشر گسترده ای از ملت ایران در اطرافش جمع شدند. شاخصه این انقلاب برخاستن برای خدا و در راه خدا بود. در مسیر انقلاب شکنجه، قتل، زندان و تبعید و قتل زیر شکنجه وجود داشت اما عقب ننشستند. امام از بعد اعتقادی و دینی و اسلامی و سیاسی، استراتژیکی سخن گفتند و از رابطه ای که شاه با اسرائیل داشت و از موضوع فلسطین و از گرسنگی و محرومیت و ویرانی صنایع و عقب ماندگی که شاه مسبب آن بود، سخن گفتند. این انقلاب را می توان به انقلاب اسلامی و قرآنی و ایمانی وانقلاب مردمی توصیف کرد؛ انقلاب مردم نه کودتای نظامی. همه مردم در انقلاب شرکت کردند. مهمتر از آن ثبات قدم و صبر و تحمل بود. وعده الهی به شکنجه شدگان و مظلومان صبر بود و آنها در یازدهم فوریه ۱۹۷۹ پیروز شدند.

نصرالله بیان کرد: دستاوردهای انقلاب، سرنگونی رژیم شاه و بیرون کردن آمریکا از ایران با مستشاران و شرکا و مفسدانش بود. دستاورد آن بیرون کردن اسرائیل از ایران و قطع روابط با آن و دستیابی به استقلال واقعی بود. ایران امروز از اولین کشورهای مستقل در منطقه است و حقیقتا از اندک کشورهای مستقل در دنیاست. کشور مستقل و نه شرقی و نه غربی و نه شمالی و نه جنوبی. این بزرگترین دستاوردی است که ایران محقق کرده است. ایران با همه آن چه داشت، حفظ شد، نه پالایشگاهی ویران شد و نه چاه نفتی و نه بانک مرکزی به غارت رفت و نه کلیسایی ویران شد و اقلیت های دینی اذیت نشدند.

ایران قدرتمندترین کشور منطقه است/ به دو دلیل آمریکا به جنگ با ایران اصرار دارد/ اگر جنگی علیه ایران آغاز شد، تنها نخواهد بود/ایران از تمام مشکلات و بحران ها عبور می کند

دبیر کل حزب الله لبنان تأکید کرد: ایران با همه تلاش های آمریکا، غرب و انگلیس برای تحریک قومیت های عربی و کُردی از وحدت خود حفاظت کرد و در برابر همه توطئه ها و همه تلاش های انتقام جویانه و فتنه ایستاد و با وجود ترور دانشمندان، وزیران، نمایندگان و ائمه جمعه اما انقلاب پایداری کرد و سختی ها را پشت سر گذاشت و نظام جدیدی که امام وعده داده بود بر اساس حاکمیت مردمی ایجاد کرد. مردم در انتخابات و رفراندوم حاکمیت خود را بروز دادند و نظام جدیدی بر اساس مردم سالاری بنا نهادند. امام خواستار همه پرسی شد و ملت ایران با اکثریت مطلق در آن شرکت کردند و جمهوری اسلامی تصویب شد و قانون اساسی تدوین و به همه پرسی گذاشته شد و همچنان این مردم سالاری و حاکمیت مردم ادامه دارد. ۴۰ انتخابات و ۱۲ انتخابات ریاست جمهوری و همه پرسی های متعدد و انتخابات شوراها برگزار شده است. انتخابات در ایران هیچ روزی متوقف نشد؛ حتی زمانی که صدام حمله کرد.

نصرالله گفت: جنگ بر آنها تحمیل شد و ایران در جنگ پایداری کرد و این پایداری حدود هشت سال در جنگ تمام عیار به رهبری آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی و کشورهای خلیج فارس و حمایت آنها از صدام ادامه یافت. همه چیز به صدام داده و ایران از همه چیز محروم شد اما مبارزه کرد و جنگید با همه مردان و زنانش و پیروز و توطئه ساقط شد. سپس بازسازی و تثبیت ثبات شروع شد. ایران از مسئولیت خود در قبال منطقه شانه خالی نکرد و از فلسطین، لبنان و سوریه و افغانستان غافل نشد.

وی افزود: هنگامی که انقلاب در ایران پیروز شد جمعیت ۳۰ میلیون بود و هم اکنون ۸۰ میلیون است. ایران زمان شاه در تولید علم رتبه ای نداشت و امروز رتبه اول در منطقه و هفتم در دنیا در اختراع و ۱۶ در تولید علم در دنیا را داراست. هنگامی که انقلاب پیروز شد ۲۲ دانشگاه و مؤسسه علمی وجود داشت و هم اکنون بیش از ۳ هزار وجود دارد. در سال ۱۹۷۹ ، ۱۶۵ هزار دانشجو بود اما امروز حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دانشجو وجود دارد. قبل از انقلاب ایران ۶ درصد از زنان در دانشگاه بودند اما امروز ۷۵ درصد از دانشجویان را زنان تشکیل می دهند. قبل از انقلاب ۵۸۰۰ متخصص در طب بود اما هم اکنون بیش از ۲۰۰ هزار متخصص پزشکی وجود دارد. کتب منتشر شده بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کتاب است. ایران پس از آمریکا رتبه دوم در زمینه سلولهای بنیادی را دارد.

نصرالله تأکید کرد: آماری که اعلام کردم از سوی دولت ایران نیست بلکه از سوی سازمان ملل و سازمان های بین المللی است و ما آن را منتشر خواهیم کرد. ایران نیازی به وارد کردن دارو ندارد. ایران در زمینه توسعه انسانی رتبه بالایی داشته و رتبه چهارم دنیا در زمینه مطالعات نانو و پنجم در دنیا در مرکز نانو و در منطقه رتبه اول در ریاضیات و رتبه سیزدهم در دنیا در ریاضیات و فیزیک را دارد. جایگاه ایران در اقتصاد جهانی ۱۸ است. ایران ۹۰ درصد از نیازهای دفاعی خود را برآورده می کند.

وی بیان کرد: ایران کشتی و قایقها و هواپیما متوسط و کوچک می سازد و صنایع خودروسازی و حمل و نقل دارد و در زمینه برق خودکفاست و به کشورهای همسایه برق صادر می کند.

آغاز عملیات بازسازی تا امروز ادامه یافته است؛ تثبیت بنیه نظام و نقش منطه ای. در همه این شرایط و تحت همه فشارها ایران از مسئولیت‌های خود در منطقه مثل مسأله فلسطین یا سوریه و لبنان یا مسئولیتش در قبال همه کشورها مثل افغانستان که همسایه‌اش است، کوتاهی نکرده است.

ایران در چهل سال؛ البته می‌دانید که خیلی چهره ایران را در تبلیغات و رسانه تخریب کرده‌اند. یکی از مسئولان می‌گفت زمانیکه به ایران سفر کردم، خیلی غافلگیر شدم؛ از نظم و نظافت و سازندگی و… . بگذارید از ولایت فقیه بگویم. در هفته‌های گذشته با یکی از دوستان داشتیم ایران فعلی را با زمان شاه مقایسه می‌کردیم. در صنعت، علم، ورزش، کشاورزی و حوزه نظامی و حوزه‌های دیگر. دیدیم در زمان چهل ساله که زیر نظر ولایت فقیه بوده و ده سال آن را امام بوده و باقی آن را امام خامنه‌ای رهبری استثنایی بوده که خدا بقیه جان مرا بگیرد و به ایشان بدهد و این را به صورت دعایی نمی‌گویم بلکه صراحتا می‌گویم که خدا بقیه عمر مرا بگیر و بر عمر این رهبر استثنایی بیفزاید. شما ببینید در مدت رهبری ولایت فقیه و در محاصره و تحریم‌های فراگیر از سال ۱۹۷۹ و در سایه ترور دانشمندان و دیگر سران، ایران همچنان ایستاده است. در نظر داشته باشید که این انقلاب وارث نظام شاه بود که ایران را خراب کرده بود. امام می‌گفت این رژیم شهرها را خراب و گورستان‌ها را آباد کرده است.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true

بت اسپات