×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز حفظ نظام از هر مجادله و دعوایی مهم‌تر است.
به گزارش «تابناک» آیت الله صادق آملی لاریجانی روز پنجشنبه در جمع مسئولان قضایی استان خراسان رضوی افزود: همکاری دستگاه قضایی و قضات در سراسر کشور با دستگاه‌های اجرایی به ویژه برای پیشبرد اهداف اقتصادی کشور در شرایط دشوار فعلی و جلوگیری از تعطیلی کارخانجات و واحد‌های تولیدی ضرورت دارد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، وی اظهار کرد: امروز بهترین عبادت ها، خدمت به مردم است و کمک به مردمی که با وجود مشکلات فراوان پای آرمان‌های انقلاب خود ایستاده اند، جهاد به شمار می‌آید.
رئیس قوه قضاییه ادامه داد: در طول سال‌های گذشته همواره بر استقلال قضات و دستگاه قضایی تاکید کرده ام و هرگز نظر و استدلال شخصی و فنی خود را به هیچ یک از قضات تحمیل نکرده ام، زیرا این امر را از نظر شرعی جایز نمی‌دانم و نسبت به استقلال قوه قضاییه هم ذره‌ای در برابر فشار‌ها و توصیه‌هایی که گاه تا سطح روسای قوا وجود داشت، عقب نشینی نکردم.
آیت الله آملی لاریجانی افزود: اینکه ما اکنون ۱۶ میلیون پرونده را رسیدگی می‌کنیم، حاکی از تلاش بی وقفه برای احقاق حق و برقراری عدالت در جامعه است، گرچه برخی این امر را به عنوان نقص دستگاه قضایی القاء می‌کنند و اینکه اگر دستگاه قضایی به عدالت رفتار می‌کرد، ما شاهد این مقدار پرونده نبودیم، ولی این سخن صحیح نیست.
وی گفت: منشا دعاوی حقوقی و شکایات مردم، از بیرون دستگاه قضایی پدید می‌آید و سرریز مشکلات اجرایی و تقنینی به دستگاه قضایی سرازیر می‌شود.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به ادبیات روسای جمهور آمریکا از کارتر تا ترامپ در قبال ملت ایران، خاطرنشان کرد: وقتی سخنان آنان درباره ایران را می‌شنویم، می‌بینیم که ایران همواره همچون تندیسی هولناک در برابر چشمانشان است.
وی بیان کرد: همین امر باعث شده است که حتی حرمت کلام را نسبت به ملت بزرگ ایران با آن سابقه عظیم تمدنی رعایت نکنند، چنانکه بوش پدر سخن از تنفر نسبت به ‘انقلاب ایران خمینی’ به میان می‌آورد، بوش پسر ملت ایران را بربر و محور شرارت می‌خواند و رئیس جمهور کج فهم امروزشان هم با تعابیری زننده، مردم ایران را تروریست می‌خواند.
آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: پشت صحنه این ناسزاگویی ها، عصبانیت از شکست‌های پی در پی در منطقه و جهان است، امروز می‌بینند قدرتی در منطقه پدید آمده که آن‌ها را به سمت خلع سلاح مطلق در منطقه سوق می‌دهد.
وی گفت: همگان دیدند که آمریکایی‌ها و اذنابشان در سوریه نتوانستند اهداف خود را محقق کنند و امروز در حال فرار هستند. در این میان نباید از این نکته غافل شد که پیروزی جبهه مقاومت در منطقه، علاوه بر جهات دیگر، مرهون استقامت و تاکیدات شخص مقام معظم رهبری بوده است و این کار فوق العاده عظیم صرفا با حمایت‌های ایشان به ثمر نشست.
وی تصریح کرد: ۴۰ سال هجمه، تحریم و فشار هیچ تاثیری بر اراده و عزم استوار ملت ایران نداشته و امثال جان بولتون که مدعی بودند جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید، ناچار به پذیرش شکست می‌شوند.
وی با اشاره به خدمات عظیم و پیشرفت‌های فوق العاده جمهوری اسلامی در عرصه‌های مختلف علمی، فنی، نظامی، سیاسی و غیره، ادامه داد: در این کشور به طور متوسط هر دو سال یک انتخابات برگزار می‌شود، رویداد عظیمی که کشور‌های منطقه از آن محروم اند و انتخابات برایشان مفهومی ندارد.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به ایمان، اعتماد به نفس و وطن دوستی ملت ایران به عنوان مولفه‌های موثر در مقاومت ۴۰ ساله در برابر زیاده خواهی‌های دشمن، اظهار کرد: وجود برخی نقایص و کاستی‌ها در کشور قابل انکار نیست، اما انصاف اقتضا می‌کند که در ارزیابی عملکرد چهل ساله جمهوری اسلامی، حجم بالای خدمات و پیشرفت‌ها نیز دیده شود.
رئیس قوه قضائیه افزود: این توقع از دشمنان نمی‌رود، زیرا جمهوری اسلامی منافع آن‌ها را به خطر انداخته است، اما متاسفانه از ناحیه برخی افراد و جریان‌ها در داخل نیز رعایت انصاف نمی‌شود و گویی پیشرفت‌ها را نمی‌بینند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true

بت اسپات