×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

آیت الله علی اکبر مسعودی خمینی، در خصوص سخنان اخیر آیت الله یزدی گفت: نظر من این است که تمام این امور به ضرر انقلاب و اسلام است. یعنی چه من، چه آقای یزدی و چه طلبه های دیگری که هستند، باید حساب کنند که هرچه در مورد افراد دیگر انجام می دهیم و هر حرفی که می زنیم به خودمان بر می گردد. به نظر من همه اینها خلاف واقع و خلاف شرع است و نباید انجام شود؛ آن هم از بزرگانی مثل این آقایان.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: امام چقدر از وحدت صحبت کردند؟ وحدت برای من و شما و دیگری است. ایشان دبیر جامعه مدرسین است؛ من هم عضو جامعه مدرسین هستم و دیگران هم بوده اند. ولی اگر چیزی هم بوده در داخل خود ما بوده است. هرچه ما بر ملا کنیم به ضرر انقلاب و خودمان است. نمی دانم چرا به این توجه نمی کنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه این سخنان بر خلاف نظریه امام، رهبری و سایر علماء است، افزود: نظر من این است که اگر حرفی هم با فردی داریم باید شخصا او را صدا کنیم و بگوییم این کار شما نباید این طوری باشد. اگر این موضوعات را بر ملا کنیم، خارجی ها علیه ما چه می گویند؟ این موضوع برای ما بد و زشت است و نباید این کار را انجام دهیم.

 

آیت الله مسعودی خمینی در واکنش به سخنان آیت الله یزدی در خصوص مرجعیت آیت الله علوی بروجردی نیز گفت: نظر من این است که خود این آقایان با آقای علوی صحبت کنند و بگویند حالا زود است که شما اعلام مرجعیت کنید و باید درس و بحث و تدریس شما معلوم باشد. مگر من چه کاره ام که آن آقا را از آن جایگاه پایین بیاورم؟ این مسائل صد در صد نتیجه عکس دارد.

 

وی با تأکید بر اینکه نباید مقابل کسی که گفت من مرجع هستم بایستیم، افزود: در زمان امام اگر کسی مرجع بود هم مرجعیتش را اعلام نمی کردند. اما بعد از ارتحال امام این مسأله در جامعه مدرسین مطرح شد و اعلام کردند که هفت نفر صلاحیت مرجعیت دارند. ولی ما چنین قانونی در اسلام نداریم. این قانون در داخل جامعه مدرسین بود. حالا هم وظیفه ما این نیست که اگر کسی گفت من مرجع هستم او را طرد کنیم. (مثلا) اگر از من پرسیدند می گویم هنوز مرجع نیست؛ اما اگر این را اعلام کنم، صحیح نیست و با انقلاب هم موافقت ندارد.

 

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین در خصوص سخنان آیت الله یزدی خطاب به آیت الله آملی لاریجانی اظهار داشت: آن هم بر همین اساس است. هرچیزی که علیه دیگران بگوییم، علیه خود ما و انقلاب است. اولا چرا بعد از اینکه آقای صادق لاریجانی ۱۰ سال رئیس قوه قضائیه بودند صحبت می کنید؟ حالا هم با خودش صحبت کنید و بگویید نظر من این است. اعلام کردن این موضوعات بین مردم داخل و خارج به ضرر اسلام و انقلاب است و من با همه اینها مخالف هستم. این بحث ها فقط باید در درون خود ما باشد.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true

بت اسپات