×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

۴ تا از ویژگی های بروزترین پنل های خورشیدی دنیا که قبل از خرید باید بدانید:

اگر قصد راه اندازی نیروگاه خورشیدی خانگی در مقیاس بزرگ (On-Grid) دارید و یا اگر قصد دارید برق مورد نیاز خودتان را خودتان تولید و مصرف (Off-Grid) کنید حتما باید از ویژگی های بهترین و بروزترین پنل خورشیدی و قیمت خرید برق خورشیدی مطلع باشید تا پنل خورشیدی با راندمان بالا انتخاب کنید که این امر سبب می شود که در نیروگاه های خورشیدی (On-Grid)، بازدهی و طول عمر مفید پنل های خورشیدی تضمین سریع بازگشت سرمایه شما می باشد و در سیستم های منفصل از شبکه سراسری (Off-Grid) پنل های خورشیدی حداکثر توان تولیدی از نور خورشیدی را داشته باشند و فضای کمتری از شما اشغال کنند.

PERK

سلولهای PERC با قرار دادن یک لایه پوشش اضافی و انفعال بر روی سطح عقب پنل های فتوولتائیک ( (PV این اقدام یک مرحله جلوتر را برداشته و از این طریق اتلاف انرژی پشت پنل را کاهش می دهند. این لایه ها همچنین به جلوگیری از گرم شدن پنل ها از تابش خورشیدی کمک می کنند. از آنجا که پنل ها در دمای خنک تر عملکرد بهتری دارند، این به تقویت عملکرد پنل نیز کمک می کند.

Top of Form

هنگامی که انرژی خورشیدی وارد پانل می شود ، لایه های سیلیکون مثبت و منفی به طور طبیعی تعادل برقرار می کنند و روند دوباره آغاز می شود. در حالی که ایده اصلی یکسان است، سلولهای PERC چند لایه اضافی برای جلوگیری از ازبین رفتن الکترون ها به دنیای خارج دارند.

 

پنل خورشیدی 550 وات مونو کریستال پرک برند AE SOLAR مدل AE550MD-144

پنل خورشیدی ۵۵۰ وات مونو کریستال پرک برند AE SOLAR مدل AE550MD-144

Half-cut

کاهش تلفات مقاومت:

تلفات مقاومت یا قدرت از دست رفته در هنگام انتقال جریان الکتریکی ، یک نوع از بین رفتن انرژی است که سلولهای خورشیدی، نور خورشید را به برق تبدیل می کنند. روبان های فلزی ریز (باسبار) که سطح سلولهای خورشیدی را طی می کنند و آنها را به سیم ها و سلولهای مجاور متصل می کنند جریان را منتقل می کنند و انتقال جریان از طریق این روبان ها منجر به از بین رفتن انرژی می شود. برش سلولهای خورشیدی به نصف ، جریان تولید شده توسط هر سلول را کاهش می دهد و جریان کمتر باعث می شود تا وقتی انرژی از سلولها و سیم ها در یک پنل خورشیدی عبور می کند ، از تلفات مقاومت کمتری برخوردار شود.

تحمل سایه بالاتر:

سلولهای نیمه برش نسبت به سلولهای خورشیدی معمولی در برابر سایه مقاوم تر هستند. این به دلیل روشهای سیم کشی مورد استفاده برای پیوند سلولهای نیمه برش در یک صفحه است، نه اینکه سلولهایی که به نصف قطعه قطعه می شوند.

پنل های خورشیدی سنتی با سلول های کامل در ردیف ها به هم وصل می شوند که به عنوان سیم کشی سری شناخته می شوند. اگر یک سلول در یک ردیف سایه دار باشد و انرژی تولید نکند، کل ردیف سلول ها از تولید برق متوقف می شوند. سایه روی یک سلول یک ردیف ، یک سوم قدرت تولید شده توسط یک پنل استاندارد را از بین می برد، که به طور معمول دارای سه ردیف مختلف سلول است که به هم وصل می شوند. سلولهای نیمه برش نیز به همین ترتیب به صورت سری سیم کشی می شوند، اما ازآنجا که پنل های ساخته شده با سلولهای نیمه برش، دو برابر سلول (۱۲۰ به جای ۶۰) دارند، دو برابر ردیف مستقل از سلول ها وجود دارد. از آنجا که یک سلول سایه دار تنها ممکن است یک ششم از کل توان پنل را کاهش دهد، پنل های ساخته شده با سلولهای نیمه برش در هنگام سایه زدن یک سلول تنها، قدرت کمتری را از دست می دهند.

 

 

پنل خورشیدی 570 وات مونو کریستال دابل گلس هاف کات هاف سل برند AE SOLAR مدل AE CMD-144BDS

پنل خورشیدی ۵۷۰ وات مونو کریستال دابل گلس هاف کات هاف سل برند AE SOLAR مدل AE CMD-144BDS

Half-cell

مزایای اصلی پنل های نیمه سلول برای کاربران ، خروجی ماژول ۲-۳ ٪ بالاتر و بازده کل بالاتر است. در یک ماژول نیم سلول، سلولهای کامل استاندارد به دو نیمه مساوی بریده می شوند. علاوه بر این، پنل نیز به یک نیمه بالایی و پایینی و نیم سلول های مرتب شده در آن تقسیم می شود. با تقسیم سلول ها، قدرت تولید شده در هر سلول نصف می شود و تلفات مقاومت در سطح سلول و ماژول به یک چهارم کاهش می یابد. علاوه بر این، جریان نصف شده می تواند به طور قابل توجهی دما در سلول ها را کاهش داده و بنابراین خطر اثرات نقطه داغ(Hot Spot) را کاهش می دهد. سه جعبه اتصال کوچک، که هر یک فقط با یک دیود بای پس از آن مجهز شده اند، گرمای کمتری را نیز به سلولهای زیر منتقل می کنند. این عوامل همچنین باعث افزایش طول عمر سیستم کلی می شود و تقسیم ماژول به نصف نیز در عملکرد کلی تأثیر خواهد گذاشت. مسیر جریان تولید شده با تقسیم پنل کوتاه می شود و باعث کاهش بیشتر تلفات مقاومت می شود. نصب ماژول به صورت عمودی نیز در موقعیت های سایه زنی مفید خواهد بود. به عنوان مثال، اگر نیمی از پنل سایه دار باشد، کاربران هنوز هم می توانند عملکرد ۵۰ ٪ را با نیمه بالا تولید کنند، در حالی که تولید یک ماژول سلول کامل، کاملاً از بین می رود. بنابراین، با پنل های نیم سلولی، وات بالاتر، کارآیی و بازده بالاتر در هر سیستم قابل دستیابی است.

 

پنل خورشیدی - مجموعه برقرسان | انرژی خورشیدی

BIFACIAL

یک پنل خورشیدی دوطرفه، کاملاً متفاوت و کارآمدتر از یک پنل خورشیدی یکپارچه سنتی است ، زیرا انرژی تجدید پذیر را از هر دو سطح تولید می کند. پنل های یکپارچه ، که به طور معمول در پشت بام ها نصب می شوند ، فقط با طرفی که با خورشید روبرو است الکتریسیته تولید میکند ، و طرف دیگر که رو به پشت بام ساختمان است، به دور از نور مستقیم خورشید است والکتریسیته تولید نمیکند. در مقابل ، ماژول های bifacial می توانند از هر دو طرف نور خورشید را برای تولید برق دریافت کنند. چگونه؟ در حالی که قسمت جلوی پنل در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد ، پشت پنل با استفاده از نوری که از زمین یا محیط اطراف آن منعکس شده است ، برق تولید می کند. اینگونه است که پنل های bifacial انرژی تجدید پذیر بیشتری نسبت به همتایان یکپارچه خود تولید می کنند. شما می توانید از پنل های خورشیدی bifacial در تنظیماتی که نیاز به انرژی بیشتری دارند استفاده کنید. اینها در درجه اول برای پروژه های در مقیاس بزرگ مانند مزارع خورشیدی هستند. همچنین می توانید از پنل های bifacial برای استفاده مسکونی و تجاری استفاده کنید زیرا می توان آنها را روی زمین نصب کرد. گفته می شود ، پنل های دوطرفه هنگام نصب در بالای سطح بسیار بازتابنده به مانند یک محیط سنگی ، شنی یا برفی ، انرژی بیشتری تولید می کنند

 

INNOVATION

سلول های خورشیدی Perovskite

سلول های خورشیدی Perovskite یک نوآوری دستیابی به موفقیت هستند. این سلولها جایگزین ارزان تر و کارآمدتری برای سلولهای سنتی سیلیکون ارائه می دهند و به طور چشمگیری دسترسی و کارآیی انرژی خورشیدی را افزایش می دهند.

پانل های خورشیدی شفاف

پانل های خورشیدی شفاف نشانگر نوآوری قابل توجهی ، به ویژه برای BIPV است. این پانل ها می توانند در ویندوز و سطوح شیشه ای ادغام شوند و راه های جدیدی را برای برداشت انرژی خورشیدی در ساختمانها بدون به خطر انداختن زیبایی شناسی باز می کنند.

مزارع خورشیدی شناور

مزارع خورشیدی شناور یک مفهوم جدید است که در آن پانل های خورشیدی روی بدن آب نصب می شوند. این نوآوری نه تنها باعث صرفه جویی در فضای زمین می شود بلکه به دلیل تأثیر خنک کننده آب ، از بهره وری پانل نیز بهره می برد.

پوست خورشیدی Solar Skins

پوست خورشیدی Solar Skins یک فناوری نوآورانه است که به پانل های خورشیدی اجازه می دهد تا ظاهر قابل تنظیم داشته باشند و باعث می شود آنها یکپارچه با محیط اطراف خود مخلوط شوند. این نوآوری به ویژه برای ساختمانهای مسکونی و تجاری که در آن زیبایی شناسی در اولویت قرار دارد جذاب است.

استفاده از هوش مصنوعی

سیستم های انرژی بهینه شده AI استفاده از هوش مصنوعی در بهینه سازی سیستم های انرژی خورشیدی یک نوآوری برجسته است. الگوریتم های هوش مصنوعی می توانند تولید و مصرف انرژی را پیش بینی کنند و مدیریت و ادغام انرژی هوشمندانه را با شبکه امکان پذیر می کنند.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true

بت اسپات